Cenię sobie niezależność i partnerstwo, rozmowa z Jarosławem Kulikiem, przedstawicielem F-Trust SA w Warszawie

– Dlaczego zdecydowałeś się pracować dla F-Trust SA?

– Szukałem alternatywy dla pracy w bankowości. Chciałem się skoncentrować na produktach inwestycyjnych i otwartej architekturze, bo to stwarza możliwość stałego rozwoju, ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Z drugiej strony otwarta architektura, możliwość wyboru z szerokiego spektrum instrumentów finansowych,

lepiej zaspokaja potrzeby klientów. F-Trust SA, który należy do Grupy Caspar najlepiej i najpełniej odpowiadał moim aspiracjom. Także dlatego, że dzięki obecności w Grupie firmy asset management mogę oferować portfele inwestycyjne dla klientów. Dużym atutem są również nowoczesne narzędzia, które oddano mi do dyspozycji.

– Jeśli już jesteśmy przy narzędziach. Z których korzystasz najczęściej?

 – Oczywiście z Platformy Funduszy. To doskonały instrument, którego używanie łatwo opanować, a jest on przydatny między innymi do analizy i bezpośredniej pracy z klientem. Poza tym bardzo ułatwia obsługę, bo w praktyce eliminuje wszelkie czynności papierkowe. Moi klienci niezwykle sobie chwalą również portfele modelowe, które są dobrym narzędziem do wstępnej selekcji funduszy i punktem wyjścia do rekomendacji indywidualnych. Bardzo chętnie korzystam także, podobnie jak moi klienci, z raportów i webinarów przygotowywanych przez Dział Analityczny.

– Czym różni się praca w F-Trust od tego, co robiłeś wcześniej?

– Poprzednio pracowałem w bankach w ścisłych strukturach korporacyjnych. Tutaj mam więcej wolności i samodzielności, jestem znacznie bardziej niezależny, a stosunki w pracy są bardziej partnerskie. To, oczywiście, pociąga za sobą większą odpowiedzialność, ale cenię sobie to, że mogę podejmować w pełni niezależne decyzje.

– Jak widzisz siebie w F-Trust za 5 lat?

 – Mam nadzieję, że ten model współpracy, zaufania i koncentracji na potrzebach klienta będzie nadal obowiązywał. Rzecz jasna będę dążył do tego, aby baza klientów i wartość aktywów w ciągu najbliższych pięciu lat  znacząco wzrosły.